



Описание Xerjoff Alexandria II
глава Т.нар високи тонове- освобождават се веднага след нанасяне. Създават първото впечатление и по проинцип са изключително интензивни, избледняват бързо. | палисандрово розово дърво, лавандула, канела, ябълка |
сърце Т.нар. средни нотки - "Сърцето" се разкрива след няколко минути, след отминаването на "главата". Обичайно трае около 2-3 часа. | роза, кедър, момина сълза |
база Т.нар. базови нотки - последната и най-дългата фаза на парфюма. Трае около 4 часа, но може да се усеща и през целия ден. | агарово дърво, сандалово дърво, ванилия, кехлибар, мускус |
Вид аромат | Пикантни, Дървесни, гурме |
Пренесете се в друг, по-красив свят. Унисекс парфюмът Xerjoff Alexandria II, който е пропит с история и богата култура, ще ви отведе в древната, хилядолетна столица. В топлата основа освен ценен уд от Лаос се крият и сладостни нотки на сандалово дърво, комбинирани с пудрени акорди на амбра.
- дървесен аромат с акорди на амбра
- представен през 2012 година
- автор на аромата е парфюмеристът Крис Морис (Chris Maurice)
Съставки на аромата:
Композицията се открива с плодови нотки на ябълка, допълнени от цветни акорди на лавандула и дървесно, почти билково ухание на палисандрово дърво. Постепенно стигате до сърцето, което тупти в чисто ориенталски ритъм и в него се крие сладост на кедрово дърво, опияняваща, но все така нежна момина сълза и деликатна българска роза с плодов нюанс. В основата съблазнителното сандалово дърво перфектно се слива с мек, чувствен мускус, изразително ухание на уд от Лаос, пудрена амбра и сладко-пикантна ванилия.
История на аромата:
Парфюмът Xerjoff Alexandria II е част от колекцията The Oud Stars by Xerjoff, съдържаща акорди на агарово дърво, наричано още уд, който в света на ароматите се счита за най-ценната съставка. Отделните аромати са вдъхновени от традиционното арабско производство на парфюми и от пътешествията на Ибн Батута, като носят имената на градове, които пътешественикът е посетил и после е описал в книгите си.