Характеристики на сквалана
Тъй като скваланът в козметиката наподобява собственото натурално масло на кожата ни, той е високоефективен. Касае се за първокласна анти ейдж хидратираща съставка за всички типове кожа на лицето. Същевременно това е много леко масло, което е страхотно допълнение към рутинната ви грижа за кожата на лицето. Не омазнява и осигурява влага, без допълнителното натоварване, което причиняват някои масла и продукти на основата на масло.
Действие на сквалан върху кожата на лицето
- Омекотява и изглажда кожата на лицето.
- Подпомага естествената защитна бариера на кожата.
- Успокоява сухата и раздразнена кожа и се справя със зачервяването.
- Хидратира, заключва влагата в лицето, като създава защитна бариера на повърхността на кожата.
- Регулира образуването на себум, затова е подходящ и за хора с мазна кожа, склонна към акне.
- Благодарение на силните антиоксидантни характеристики сред предимствата на сквалан е и изравняването на тена, включително избледняване на тъмните петна.
Действие на сквалан върху косата
- Помага за заключване на влагата в косата и хидратира сухата коса, без да я натоварва.
- Осигурява на косата топлинна защита при третиране с преса, маша и при излагане на слънце.
- Подпомага укрепването на косата и допринася за увеличаване на блясъка ѝ.
Козметика със сквалан
Най-любимият продукт за грижа за кожата а лицето е обичаното масло от сквалан. Все пак винаги търсете 100% масло от сквалан и избягвайте излишните добавки. Много харесвани са и серумите за лице, маските и околоочните кремове със сквалан. Смело можете да използвате сквалан ежедневно върху почистена, тонизирана кожа. Ако го направите част от сутрешната си рутина, не забравяйте после да нанесете крем със SPF.
Скваланът е страхотен за суха, раздразнена и чувствителна кожа на лицето и за суха коса. Тъй като става дума за некомедогенно масло, е подходящ за всякакъв тип кожа на лицето – включително мазна и проблемна.
Съвет: Ако използвате ретинол, можете да нанесете сквалан преди ретинола, за да намалите евентуалното раздразнение на кожата.
Преди време употребата на сквалан в козметичната промишленост е била противоречива – затова за тази цел се е използвало масло от черен дроб на акула. Сега обаче повечето козметични фирми работят единствено с растителни форми на сквалан, който се добива от маслини, ориз или захарна тръстика. Това означава, че най-често говорим и за веган съставка.
Придайте нежност на кожата си и ѝ осигурете защита от неблагоприятните външни влияния благодарение на продуктите със сквалан! Открийте и други козметични съставки, като ниацинамид, пептиди или серамиди.